compare_arrows
Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Typ
Format powierzchni
Filtruj

Ekrany projekcyjne na statywie

Jeśli potrzebujesz wyświetlić obraz za pomocą projektora w miejscu, w którym nie ma możliwości zamocowania na stałe ekranu – nic straconego. Wykorzystując mobilne projektory (jak przykładowo Vivitek Qumi Q8) oraz korzystając z ekranu projekcyjnego na statywie, możesz zabrać ze sobą kino domowe na wakacyjny wyjazd do domku letniskowego, na przyjęcie urodzinowe najbliższych, czy też zorganizować sąsiadom letnie kino pod chmurką w przydomowym ogrodzie. Ekrany na statywie po złożeniu zajmują niewiele miejsca, a ich konstrukcja ułatwia ich transport.

Ekrany projekcyjne na statywie - charakterystyka

Tym, co wyróżnia ekrany projekcyjne na statywie, jest z pewnością oszczędność miejsca. W przeciwieństwie do ekranów projekcyjnych ramowych, które przymocowane są na stałe do ściany, urządzenia te można po prostu złożyć i schować w dowolnym miejscu, uwalniając przestrzeń. Co więcej, rozłożony ekran na statywie rozmiarami przypomina dostępne dziś w ofercie telewizory, ale w odróżnieniu od nich oferuje niezastąpioną możliwość oglądania projekcji na płótnie, zamiast na elektronicznym wyświetlaczu.

Kiedy warto kupić ekran projekcyjny na statywie?

Ekrany projekcyjne na statywie mogą się przydać w domowych warunkach w sytuacji, gdy żadna ze ścian w pomieszczeniu nie oferuje dostatecznej ilości miejsca na projekcję. Wystarczy wówczas rozstawić ekran na dołączonym do niego statywie, zasłaniając dowolny element dekoracji i można cieszyć się kinem domowym. Ekrany projekcyjne na statywie znajdują także istotne zastosowanie w biznesie – zwłaszcza na eventach, targach i konferencjach, na które można zabrać ze sobą projektor oraz tego typu ekran, a następnie wyświetlać dowolną prezentację na przykład dla osób, zgromadzonych wokół stoiska targowego. Rozwiązanie to z pewnością przyciągnie wzrok niejednego przechodnia, który może stać się potencjalnym klientem firmy.

Rozmiary ekranów projekcyjnych na statywie

Wśród formatów wyświetlania obrazu, jaki oferują dostępne w naszej ofercie ekrany projekcyjne tego typu, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na standardowe warianty. Są nimi: 1:1, 4:3, 16:10 oraz format kinowy 16:9. Ekrany mogą się różnić rozmiarami płótna, na jakim wyświetlany będzie obraz z projektora. W tym przypadku najczęściej mamy do czynienia z takimi rozmiarami, jak 178 × 178 cm, 211 × 157 cm, 325 × 429 cm, ale nie brakuje także ekranów o rozmiarach 426 × 249 cm lub 528 × 401 centymetrów.

Ekran projekcyjny – zalety

Ekrany projekcyjne ze statywem przede wszystkim zajmują niewiele miejsca i niewykorzystywane, mogą być przechowywane w dowolnym pomieszczeniu. Ich rozłożenie i złożenie jest dość proste i szybkie, dzięki czemu można z nich korzystać w sytuacjach wymagających nagłego działania. Mimo swojej prostej konstrukcji zapewniają dobrą jakość wyświetlanego na nich obrazu, dzięki czemu nadadzą się zarówno do domowych, jak i profesjonalnych, firmowych rozwiązań.

Ekrany projekcyjne na statywie – podsumowanie

Ekrany projekcyjne wraz ze statywem stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które oczekują od sprzętu mobilności. Umożliwiają korzystanie z nich w dowolnym miejscu, bez szkody dla jakości wyświetlanego na nich obrazu. To idealna opcja nie tylko dla miłośników „wędrownego” kina domowego, ale także dla firm i instytucji, które z powodzeniem mogą wykorzystywać ten sprzęt podczas różnych konferencji, targów i spotkań branżowych, odbywających się poza siedzibą przedsiębiorstwa.

Takie ekrany są stabilne, ponieważ rozpiętość statywu jest dostosowywana do rozmiaru ekranu, tak aby uniknąć upadków sprzętu. Jeżeli jednak ekran będzie narażony na działanie takich czynników jak silny wiatr lub popchnięcia to warto rozważyć ekrany zabudowywane w suficie.

Ekran projekcyjny na statywie w połączeniu z kompaktowym i lekkim projektorem, to świetne rozwiązanie umożliwiające zabieranie kina domowego na wakacje lub imprezy u znajomych. Łatwym w transporcie i solidnie wykonanym ekranem jest Avtek Tripod Standard 175, który dodatkowo mieści się w budżecie 300 złotych.