compare_arrows
Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Ekrany do szkół

Podczas gdy na uczelniach w każdej sali wykładowej znaleźć można projektor multimedialny i ekran, szkoły podstawowe i średnie są pod tym względem daleko w tyle. Warto jednak rozważyć zakup odpowiednich sprzętów, które sprawią, że lekcje staną się o wiele bardziej interaktywne. O ile w przypadku projektorów większość osób ma świadomość, czym się kierować, o tyle ekrany pozostają niekiedy zagadką. Spróbujmy znaleźć zatem jej rozwiązanie.

Ekran Suprema Lupus Manual 171x128 (4:3)

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje odnośnie ceny oraz dostępności tego produktu

compare_arrows
550,00 zł
compare_arrows
compare_arrows
Typ: ręcznie rozwijany
Format powierzchni: 4:3
Powierzchnia całkowita: 176x143
Rodzaj kasety: aluminiowa
Zapytaj o produkt

Do czego służą ekrany?

Ekranem nazywamy urządzenie, na którym wyświetlany jest obraz z projektora. Ponieważ wyświetlanie obrazu na ścianie bardzo rzadko pozwala uzyskać zadowalający efekt, warto zaopatrzyć się w ekran. Jego biała, jednolita powierzchnia umożliwia uzyskanie wyraźnego obrazu o odpowiednim kontraście.

Atutem ekranów jest fakt, że zamknięte zajmują bardzo mało przestrzeni – schowane są w obudowie w kształcie aluminiowej kasety, która przymocowana jest do sufitu lub ściany w sali lekcyjnej. Dzięki temu możliwe jest ich łatwe rozwinięcie, bez potrzeby organizowania dla nich dodatkowej przestrzeni czy też, jak bywało w niejednej szkole, wyświetlania obrazu na odwróconej mapie w sali od geografii.

Ekrany ręcznie rozwijane

Do najpopularniejszych modeli zaliczamy ręcznie rozwijane ekrany do szkół. Urządzenia te są w stanie zapewnić wysoki standard wyświetlanych materiałów, które ubogacą dowolną lekcję. Ich uruchomienie wymaga skorzystania z wygodnej, dobrze wyprofilowanej korby, która zapewnia szybką i płynną pracę. Zaletą tego typu urządzeń jest innowacyjny hamulec zwijania, który ułatwia uzyskanie cichej i sprawnej pracy ekranu podczas jego rozwijania lub zwijania. W przeciwieństwie do standardowych ekranów rozwijane modele zajmują o wiele mniej miejsca na co dzień, dzięki czemu można zaoszczędzić przestrzeń w sali lekcyjnej.

Ekrany rozwijane zapewniają doskonałą widoczność, a także wyraźny i czysty obraz. Biała powierzchnia wyświetlacza otoczona jest zazwyczaj czarną ramką, która ułatwia odbiór wyświetlanych treści oraz uwydatnia kontrast. Urządzenia te dostępne są w różnych wymiarach - do najczęściej spotykanych należą 16:10, 4:3, czy format kinowy 16:9. Można także spotkać inne kształty, jak przykładowo ekrany o formacie powierzchni 1:1.

Ekrany elektryczne

Osobną kategorię stanowią ekrany dla szkół w wersji elektrycznej. Różnią się one od ręcznie rozwijanych modeli przede wszystkim tym, że posiadają funkcję separowanej kasety. Gwarantuje ona redukcję szumów silnika, a zarazem wyeliminowanie drgań, powstających na styku kasety i sufitu. Dzięki temu wyświetlany na elektrycznych ekranach do projektorów multimedialnych dla szkół obraz jest ostry i jasny, dzięki czemu można uzyskać profesjonalne warunki do prezentowania i odbioru treści podczas zajęć.

Podobnie jak w przypadku ekranów ręcznie rozwijanych, do najpopularniejszych formatów powierzchni należą 16:10, 4:3 oraz 16:9. Decydując się na zakup ekranu, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na jego format, ale także powierzchnię całkowitą. Przykładowo ekrany o formacie 16:9 mogą osiągać powierzchnię całkowitą o wymiarach 211 × 154, 292 × 193, 311 × 188, a nawet 500 × 281 centymetrów. Z tego powodu przed wyborem ekranu warto oszacować, jakie wymiary będą adekwatne do danej sali lekcyjnej, by wykorzystać maksimum możliwości, jakie oferuje dany ekran.