compare_arrows
Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Technologia
Rozdzielczość
Filtruj

Projektor krótkoogniskowy

Projektory krótkoogniskowe zapewniają wysoką jakość obrazu – wyraziste, głębokie kolory bez efektu tęczy oraz automatyczne dopasowanie jasności. Rozdzielczość XGA oraz wyostrzony kontrast barw to gwarancja perfekcji wyświetlanych materiałów audiowizualnych. Projektory te są profesjonalnym rozwiązaniem dla biznesu i edukacji – wystarczy ustawić je metr od miejsca projekcji, by uzyskać niesamowitą jakość odtwarzanych treści. Projektor krótkoogniskowy idealnie sprawdza się w małych i średnich wielkości pomieszczeniach – salach konferencyjnych, biurach szkoleniowych oraz aulach akademickich i klasach lekcyjnych.

Projektory krótkoogniskowe – rozwiązanie dla małych pomieszczeń

Dostępne w ofercie naszego sklepu projektory krótkoogniskowe WXGA oraz Full HD posiadają wysoki współczynnik kontrastu, co zapewnia doskonałą widoczność i czytelność wyświetlanych treści – grafiki, wykresy, dokumenty tekstowe – wszystkie odtwarzane pliki posiadają precyzyjne wyostrzenie. Modele wyposażone w funkcję Point Write umożliwiają prowadzenie interaktywnych zajęć – podwójny ekran dotykowy obsługuje do 4 wskaźników jednocześnie – jest to niewątpliwie zaleta naszych projektorów krótkoogniszkowych. To, co wyróżnia nasze urządzenia to także innowacyjny system scalania ekranówinteraktywny projektor krótkoogniskowy płynnie łączy obraz w dwa ekrany – to rozwiązanie pozwala na zaktywizowanie odbiorców treści, przedstawiając temat w maksymalnie atrakcyjnej formie wizualnej.

Szkolenia z wykorzystaniem projektorów krótkoogniskowych

Projektor krótkoogniskowy stwarza szereg możliwości, by przeprowadzone szkolenie, zajęcia akademickie lub lekcje w szkole odbywały się w sposób angażujący uwagę odbiorców – wyświetlane prezentacje zachwycają głębią kolorów i doskonałą czytelnością. Wbudowane we wnętrzu projektora głośniki o wysokim poziomie mocy zapewniają precyzyjne odtwarzanie dźwięków, a dzięki szczelnemu zamknięciu wszelkie drgania są skutecznie niwelowane, przez co obraz z projektora krótkoogniskowego pozostaje czysty – bez rozmazywania i utraty ostrości.

Czym właściwie są projektory krótkoogniskowe?

Chcąc wybrać dobre projektory krótkoogniskowe, warto się najpierw dowiedzieć, czym właściwie charakteryzują się te urządzenia – jak działają. Jak sama nazwa wskazuje, projektor krótkoogniskowy, czy też rzutnik krótkoogniskowy jest przeznaczony do użytkowania go w niedużej odległości od ściany lub rzutnika – od ok. 1 do 3 m. Dzieje się tak ze względu na to, że projektory krótkoogniskowe mają niski współczynnik rzutu – pomiędzy wartością 0,4 a 1. Dla wyjaśnienia: współczynnik rzutu to stosunek pomiędzy poziomą miarą obrazu z projektora a odległością urządzenia od ściany.

Jeszcze nie tak dawno projektory krótkoogniskowe były trudno dostępne i dość drogie. Na szczęście dzięki dynamicznemu rozwojowi technologicznemu i nowym rozwiązaniom ten trend uległ znacznej zmianie. Dziś istnieje więcej rodzajów projektorów krótkoogniskowych, a dodatkowo można je bez problemu nabyć w atrakcyjnej cenie, na przykład korzystając z bogatej oferty Avpoint.

Jakie są rodzaje projektorów krótkoogniskowych?

Dzięki temu, że istnieje wiele odmian projektorów krótkoogniskowych, można wybrać takie urządzenie, które idealnie sprawdzi się w danym zastosowaniu, na przykład do kina domowego lub sali konferencyjnej czy szkolnej. Za sprawą możliwości odtwarzania multimediów z projektorów krótkoogniskowych z niedużej odległości od ściany lub rzutnika, istnieje wiele możliwości ich wykorzystania.

Dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat dostępnych opcji. Ich znajomość na pewno pomoże w poszukiwaniu odpowiedniego projektora krótkoogniskowego, który spełni potrzeby klienta. Urządzenia dostępne w ofercie Avpoint różnią się rozmiarami, rozdzielczością i funkcjami, co sprawia, że znalezienie tego, który odpowiada Twoim potrzebom, nie jest zbyt trudne.

Projektor krótkoogniskowy 4K – czym się charakteryzuje?

Projektor krótkoogniskowy 4K pozwala użytkownikowi urządzenia na oglądanie obrazu o wyjątkowo dobrze prezentujących się szczegółach. To właśnie dzięki rozdzielczości 4K, te projektory krótkoogniskowe wyświetlają bardziej żywe obrazy. Zazwyczaj ten typ urządzenia zawiera około 8 milionów pikseli, dzięki czemu wyświetlane obrazy i filmy mają najwyższą jakość.

Projektor krótkoogniskowy Full HD – specyfika odmiany

Decydując się na projektor krótkoogniskowy Full HD, zyskuje się dostęp do urządzenia, które zapewnia wyższą jakość rozdzielczości 1920x1010. Dlatego obrazy są znacznie wyraźniejsze niż w przypadku projektora krótkiego rzutu Hi-Def – standardowej wersji. Inną doskonałą cechą tego typu projektorów krótkoogniskowych, jest kompatybilność z wbudowanymi głośnikami, co może zapewniać jeszcze mocniejsze wrażenia związane z rozrywką.

Dlaczego warto zdecydować się na projektory krótkoogniskowe?

Korzystanie z projektorów krótkoogniskowych wiąże się z wieloma zaletami. Pierwszą z nich jest na pewno praktyczność. Projektor krótkoogniskowy jest bardziej wygodny w użytkowaniu niż standardowa wersja – nie potrzebuje długich kabli, może być umieszczony w niedużej odległości od ekranu lub ściany. To wszystko wiąże się z tym, że ryzyko powstania zakłóceń obrazu jest znacznie mniejsze.

Całość uzupełnia fakt, że projektory krótkoogniskowe są dostępne w naprawdę wielu wersjach, szczególnie jeżeli korzysta się z oferty sklepu Avpoint. W katalogu produktów dostawcy znajdują się urządzenia od tak znanych marek jak Epson, Optoma czy Maxell. Wszystkie projektory krótkoogniskowe cechują się wysoką jakością, co sprawia, że użytkownik może skorzystać ze wszystkich zalet, jakimi cechuje się ta odmiana urządzenia.

Zależy od przeznaczenia sprzętu. Projektory LCD są lepsze do wyświetlania prezentacji multimedialnych i innych statycznych obrazów. Natomiast projektory DLP – do filmów.

W tym pułapie najlepszym wyborem będzie projektor Optoma X309ST, który oferuje świetny kontrast oraz jasność. Dodatkowo jego lampa ma wydłużoną żywotność. Kolejnym atutem jest funkcja oszczędzania energii.

Każdy projektor krótkoogniskowy będzie pasował do małych pomieszczeń – obraz uzyskuje się z odległości jednego metra. Dobrym wyborem będzie projektor Optoma HD29HST z technologią HDR, która zapewnia wysoką jakość obrazu.