compare_arrows
Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Tablice multimedialne dla szkół

Uwzględniając, jak wiele czasu obecnie dzieci i młodzież spędzają przed ekranem telefonu lub komputera, trudno się dziwić, że standardowa forma lekcji nie jest dla nich atrakcyjna. Wielu nauczycieli szuka sposobów, jak zachęcić uczniów do wchodzenia w interakcje podczas zajęć oraz jak zaciekawić ich omawianą treścią. Jednym z rozwiązań tego problemu są tablice multimedialne dla szkół.

Zestaw interaktywny myBoard Black 86" Short

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje odnośnie ceny oraz dostępności tego produktu

compare_arrows
6 000,00 zł
compare_arrows
compare_arrows
Zapytaj o produkt

Zestaw interaktywny myBoard Black 86" Ultra

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje odnośnie ceny oraz dostępności tego produktu

compare_arrows
6 800,00 zł
compare_arrows
compare_arrows
Zapytaj o produkt

Czym są multimedialne tablice?

Tablica multimedialna – podobnie jak monitory interaktywne dla szkół – pozwala nie tylko na zaprezentowanie treści związanych z omawianym zagadnienie w sposób przejrzysty, ale równocześnie zachęca uczniów do tego, by wzięli aktywny udział w lekcji. Dzięki temu, że urządzenie to wyposażone zostało w technologię dotykową, może być obsługiwane za pomocą palca lub dowolnego innego przedmiotu, który nie jest przezroczysty.

Dzięki swoim cechom, tablice multimedialne dla szkoły mogą w prosty sposób zastąpić standardową tablicę lekcyjną. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by pisać po nich podczas zajęć, jak to zazwyczaj ma miejsce, a dodatkowo zachęcić dzieci do aktywnego uczestnictwa poprzez wyświetlenie prezentacji lub ciekawej gry dla uczniów.

Tablica multimedialna dla szkoły - zastosowanie

Multimedialne tablice mogą okazać się właściwym rozwiązaniem dla uczniów na etapie nauczania początkowego. Dzieci są ciekawe świata, jednak nieprzyzwyczajone do przyswajania wiedzy w sposób intensywny przez 45 minut. Wykorzystanie multimedialnej tablicy pozwala na zaktywizowanie uczniów, zachęcenie ich do działania. Tablica może także zostać użyta do nauki przez zabawę, poprzez quizy, krzyżówki czy kalambury, tworzone przez nauczyciela w celu przyswojenia omawianych zagadnień przez najmłodszych.

Niewątpliwym atutem tego typu urządzeń jest możliwość wyświetlania na nich prezentacji lub innych multimediów, dzięki czemu dowolna lekcja w formie wykładu może zostać urozmaicona o zaprezentowanie uczniom filmów, zdjęć czy slajdów. Pozwoli to im nie tylko o wiele lepiej zapamiętać poruszany temat, ale także uruchomi kolejne zmysły. Tablica multimedialna może także pozwolić nauczycielowi na wyświetlenie prezentacji multimedialnej, która posłuży za tło wyjaśnianych przez niego zagadnień.

Czym się kierować przy wyborze?

Decydując się na zakup tablicy multimedialnej do sali lekcyjnej, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozmiary urządzenia. Powinno ono docelowo zastąpić obecnie znajdującą się w pomieszczeniu standardową tablicę, warto jednak upewnić się, czy pasuje ono wymiarami do sali, oraz czy jego waga (od około 20 do 25 kilogramów) pozwala na montaż na wskazanej przez nas ścianie.

Warto również sprawdzić, czy wybrany model tablicy multimedialnej umożliwia bezprzewodowe łączenie się z komputerem nauczyciela za pośrednictwem Wi-Fi, czy konieczne jest skorzystanie z kabla. Niektóre modele tego urządzenia interaktywnego mają także możliwość podłączenia dedykowanego systemu audio, dzięki czemu korzystanie z tablicy będzie o wiele wygodniejsze.