Zaktualizowaliśmy ważne informacje o przetwarzaniu danych. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności oraz regulaminie naszego sklepu. Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. zamknij
Kategorie

Filtruj według

Marka

Marka

Rozdzielczość fizyczna

Rozdzielczość fizyczna

Format obrazu

Format obrazu

Przekątna

Przekątna

Monitory dla projektantów

Specjaliści potrzebują do codziennej pracy sprzętu, który we właściwy sposób spełni stawiane przed nim wysokie wymagania i pozwoli na efektywną pracę. Odpowiednio dopasowany monitor z pewnością poprawi nie tylko wygodę i komfort pracy, ale również samo jej tempo, czyniąc ją bardziej efektywną. W przypadku projektantów to właśnie monitor stanowi jeden z najważniejszych podzespołów służących do pracy. 

Ekran służy bowiem projektantowi do wyświetlania projektów, rzutów mieszkań oraz wstępnej aranżacji tworzonej za pomocą specjalistycznych programów, takich jak np. AutoCAD. 

Odpowiednio dobrany monitor dla projektanta CAD sprawi, że wzrok będzie męczył się w możliwie jak najmniejszym stopniu. Trzeba wziąć bowiem pod uwagę fakt, iż często wykonywana przed ekranem praca, może być wielogodzinna i wymagająca skupienia oraz dbałości o szczegóły.

Jest 4 produktów.
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Niezbędny atrybut pracy projektanta

Oczywistym jest, iż monitor dla projektanta służy do wyświetlania obrazów i projektów, niezbędnych w codziennej pracy. Zaawansowane narzędzia i programy wymagają bardzo często zastosowania więcej niż jednego monitora, co w znaczący sposób przekłada się na zwiększenie efektywności wykonywanej pracy. Dzięki temu nie ma konieczności zbyt częstego przełączania okienek, co jest niezwykle wygodne z punktu widzenia obsługi. Spora liczba projektantów uważa, że wykorzystanie co najmniej dwóch monitorów, jest rozwiązaniem najbardziej optymalnym. 

Wybór odpowiedniego monitora

Dokonując wyboru monitora dla projektanta CAD należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Jednym z najistotniejszych jest odpowiednia przekątna ekranu. W przypadku projektantów najlepiej sprawdzają się modele o stosunkowo dużych rozmiarach. Ważna jest również odpowiednia odległość, która będzie dzielić monitor od naszego wzroku. Jeśli będzie ona zbyt mała, wówczas trudno ogarnąć wzrokiem wszystko to, co dzieje się na ekranie.

Spotkać można również odmienne rodzaje matryc, do których zaliczyć można matową i błyszczącą. Generalnie matryca matowa w trudnych warunkach oświetleniowych sprawdza się lepiej. W mniejszym stopniu jest na niej widoczny również kurz oraz ślady po palcach. W przypadku chęci połączenia dwóch monitorów lepiej wybierać modele posiadające dość wąskie ramki okalające ekran. W takim przypadku zdecydowanie łatwiej jest je ustawić koło siebie. Istotnymi elementami są również kwestie związane z rozdzielczością ekranu. Oczywiście im jest ona wyższa, tym lepiej. 

AVPoint oferuje monitory dla projektantów, które charakteryzują się bardzo dobrą jakością obrazu i znajdą zastosowanie w codziennej pracy. Na dużą uwagę zasługują znajdujące się w ofercie sklepu monitory marki Samsung o zakrzywionym ekranie. Format obrazu 21:9, zapewnia bardzo komfortową pracę. 34-calowy ekran, pozwala na dostrzeżenie nawet najmniejszych szczegółów. Dodatkowo zainstalowane porty pozwalają przesyłać różnego rodzaju dane z bardzo dużą prędkością i ładować urządzenia, których moc nie przekracza 85 Watów.