Zaktualizowaliśmy ważne informacje o przetwarzaniu danych. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności oraz regulaminie naszego sklepu. Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. zamknij
JVCserii RS2000 oraz RS3000 - jedne z najlepszych projektorów do kina domowego na świecie

JVCserii RS2000 oraz RS3000 - jedne z najlepszych projektorów do kina domowego na świecie

Obraz idealny

Co sprawia, że najnowsze projektory kina domowego marki JVC RS2000 oraz RS3000 cieszą się taką popularnością? Zaszły w nich zmiany, które już na zawsze pozwolą Ci cieszyć się możliwościami obrazu kinowego w domu. Ich właściwości przekraczają możliwości standardu 4K, co dla wielu osób może być zaskoczeniem. Ilość pikseli 4-krotnie przewyższa tutaj rozdzielczość 4K, dzięki czemu obraz jest wyrazisty, jasny i precyzyjny. Użyta do budowy urządzenia autorska technologia e-shift podwaja rozdzielczość, przesuwając piksele po przekątnej. Uzyskany w ten sposób obraz 8K to przekonwertowany obraz 4K, który zyskuje na wartości. Jest on o wiele bardziej wyrazisty, co przekłada się na jego odbiór. Idealne odzwierciedlenie kolorów i gradacji, to tylko niektóre z plusów tej nowatorskiej metody wyświetlania obrazu.

Jak uzyskano tak precyzyjny obraz?

Niewielkie odstępy między pikselami w tej serii wynoszą zaledwie 3.8㎛, a przekątna zredukowana została do 0.69 cala. W ten sposób uzyskane zostało 8.8 miliona pikseli, co daje rozdzielczość 4K 4096x2160. Technologia ta wykorzystuje pionową orientację i technikę planaryzacji, dzięki czemu rozproszenie i dyfrakcja światła zostały zmniejszone. Wpływa to bezpośrednio na kontrast obrazu. Jego niezwykła jasność uzyskana została dzięki szklanemu obiektywowi. Złożony został on z aż 18 elementów w 16 grupach, w aluminiowej obudowie. Obiektyw ten posiada 5 nieregularnych soczewek. Rozpraszają one światło w zgodzie z współczynnikami jego załamania co zmniejsza abberację chromatyczną. To dlatego JVC serii RS2000 i RS3000 to najdokładniejsze z obecnych na rynku projektorów kina domowego. Na jakość obrazu wpływa tutaj także zastosowanie filtra kinowego. Dzięki rozwiązaniu UHD Bluray, które wyposażone jest w szeroką paletę barw, możliwe jest wyświetlanie pełnej gamy barw czy światłocieni widocznych na niebie czy wodzie. Dzięki tej technologii, z powodzeniem oglądać możesz filmy nawet na ekranach o dużej rozdzielczości.

Wszystkie komentarze

Skomentuj