Zaktualizowaliśmy ważne informacje o przetwarzaniu danych. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności oraz regulaminie naszego sklepu. Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. zamknij
Bogata oferta projektorów UHD 4K od firmy Optoma

Bogata oferta projektorów UHD 4K od firmy Optoma

Wyścig cenowy i modelowy na projektory UHD 4K trwa w najlepsze. Po dwóch premierach rynkowych od firmy Benq modele W1700 oraz TK800, a także dwóch od ViewSonic modele PX727-4K oraz PX747-4K rozpędu nabrała firma Optoma, która walczy o miano lidera.

Regularnie od końca 2017 roku podaje nam informację o swoich nowościach w tym segmencie. Na ten moment w ofercie tego producenta mamy aż osiem modeli pracujących w rozdzielczości UHD 4K 3840x2160 z HDR i obsługą standardu HDCP 2.2 Są to UHD550X (w kolorze białym), UHD60 (w kolorze białym), UHD65 (w kolorze czarnym) (2017) w tym jeden model w technologii laserowej UHZ65 (w kolorze czarnym). A także modele, które swój debiut zaliczają w roku 2018 a należą do nich kolejno UHD300X (w kolorze białym), UHD350X (w kolorze czarnym), UHD40 (w kolorze białym) i UHD51 (w kolorze czarnym). Wspólną cechą wszystkich tych modeli jest oczywiście wysoka rozdzielczość z dającym się odczuć efektem HDR (high dynamic range - szeroki zakres dynamiki), który jest definiowany jako stosunek najjaśniejszego punktu na obrazie do punktu najciemniejszego. Celem tego efektu jest wyolbrzymienie realizmu oglądanego obrazu, a tym samym doznań użytkownika projektora na nieosiągalny wcześniej poziom.

W tej chwili najlepszym źródłem obrazów z HDR są płyty Blu-ray 4K UHD, oraz odpowiedni do tego sprzęt. Tu właśnie naprzeciw tym oczekiwaniom pojawiła się cała gama projektorów marki Optoma, w różnym zakresie cenowym, tak aby każdy mógł coś kupić, wejść w nowy standard i cieszyć się obrazami w kinowej wysokiej jakości UHD 4K.

Obraz1.png

Różnice cenowe w nowych modelach Optoma wynikają głównie z zastosowania technologii PureMotion, która odpowiada za interpolację klatek. Jest to cenione i zaawansowane przetwarzanie oraz kontrolowanie ruchu w obrazie. Zarezerwowane dla droższych modeli. Eliminuje to efekt rozmazania lub drgania obrazu, w szybkich i dynamicznych scenach. Posiadają to modele UHD65, UHD350X, UHD51X oraz laserowy UHZ65. Z kolej niższe modele UHD60 i UHD550X zostały wzbogacone o funkcje Dynamic Black, która odpowiada za dodanie głębi obrazowi poprzez płynną regulację mocy lampy na podstawie danych o jasności każdej klatki, pozwala to uzyskać jeszcze wyższy kontrast.

Tego roczne modele UHD350X oraz UHD51X zostały też wyposażone w tryb PureColour pozwala on projektorowi na odwzorowywanie bardziej szczegółowych odcieni kolorów, aby uzyskać naturalnie wyglądające obrazy o żywych, dobrze wyważonych barwach. Pozostałym parametrami, które wpływają na ceną są kontrast i jasność. Istotną wartością dla każdego kupującego jest też oczywiście żywotność lampy tu w każdym modelu (oprócz lasera, który ma żywotność 20000 godz.) dla wybranego trybu są to odpowiednie wartości przedstawione w godzinach 4000 (tryb normalny), 15000 (tryb dynamiczny) i 10000 ( tryb Ekonomiczny).

Wszystkie modele posiadają jeszcze dwie wspólne cechy jest to następna zastosowana technologia firmy Optoma o nazwie Amazing Colour wraz z odwzorowaniem standardu koloru Rec.709, który ma zagwarantować dokładną reprodukcję kinowych barw dokładnie tak, jak chciał tego reżyser, lub bardziej nasyconych kolorów dla uzyskania dynamicznego obrazu, przez co projektory doskonale nadają się do gier i filmów animowanych.

Kolejnym wspólnym mianownikiem jest funkcja Lens Shift czyli przesunięcie obiektywy w przypadku tych modeli w pionie w zakresie +/- 10% co delikatnie ułatwi ustawienie projektora względem ekranu. Niestety, ale jeśli oczekujemy aby nasz projektor Optoma miał możliwość odbioru sygnału 3D powinniśmy zastanowić się nad dwoma modelami UHD350X lub UHD51X tylko one ten standard jeszcze wspierają.

Optoma UHD350/UHD51X

Optoma UHD60/UHD550X

Seria projektorów pod banderą UHD marki Optoma to bez wątpienia doskonała propozycja dla kinomanów, serialomaniaków, graczy konsolowych i PC, ale także kibiców i zwolenników sportowej rozrywki na dużym ekranie. Dotyczy to też tych wszystkich którzy lubią podążać za nowymi technologiami, rozdzielczość 4K UHD powoli na dobre zagości w naszych domach tak jak kiedyś uczynił to standard FullHD.

W tej chwili idealną do przetestowania w swoich salonach i salkach kinowych okazją będą oczywiście tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Już w tej chwili TVP i Canal+ z platformy cyfrowej „N” zapowiedziały premierę swoich kanałów w rozdzielczości 4K.

Dlatego zapraszam serdecznie do kontaktu mailowego sklep@avpoint.pl jako specjaliści z branży, chętnie doradzimy oraz podpowiemy co będzie najlepszym i optymalnym rozwiązaniem. Gwarantujemy też najlepsze na rynku ceny na projektory, ekrany projekcyjne, przewody HDMI i wszelkiego rodzaju akcesoria z branży AV

Wszystkie komentarze

Skomentuj