compare_arrows
Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Extendery

W dzisiejszych czasach sygnał audio/video jest najczęściej wykorzystywany podczas transmisji danych. Jest on przygotowywany i przesyłany w specjalistycznych sieciach, a ich prawidłowe zaprojektowanie i rozprowadzenie w różnych obiektach nie jest łatwe. Wymagane są do tego praktyka i doświadczenie, a także poprowadzenie mnóstwa kabli i przewodów zasilających. Niestety w przypadku przesyłu sygnału na duże odległości może zdarzyć się, że zostanie on utracony lub zniekształcony, przez co obniży się jego jakość. Do zniwelowania tego problemu niezbędne są extendery, czyli profesjonalne urządzenia konwertujące, które są dostępne w naszym sklepie w bardzo atrakcyjnej cenie. Sprawdź już dziś proponowane modele, a w przypadku dodatkowych pytań dotyczących asortymentu lub instalacji poszczególnych urządzeń i elementów skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie pomogą Ci rozwiązać napotkane problemy i trudności.

EZCast TwinX bezprzewodowy Extender USB-C

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje odnośnie ceny oraz dostępności tego produktu

compare_arrows
340,00 zł
compare_arrows
compare_arrows
Zapytaj o produkt

Do czego służą extendery?

Bezprzewodowa transmisja sygnału stała się standardem we współczesnym świecie. Przygotowanie sygnałów i przesyłanie ich, wymaga wykorzystywania specjalistycznych sieci, połączeń zasilających i urządzeń sterujących. Wszystko to jest skomplikowane i wymaga dokładnego skoordynowania.

Jednak nie osiągnęliśmy jeszcze jako ludzkość poziomu technologicznego, który pozwalałby wykorzystywać nam tę technologię bez żadnych wad. Przesyłanie sygnału audio-video na duże odległości w dalszym ciągu jest obarczone ryzykiem. Najczęstszym ograniczeniem i problemem jest utrata sygnału pomiędzy urządzeniami. To szczególnie denerwujące w domowych sieciach, od których oczekujemy dużej stabilności. Z tego względu warto mieć na uwadze, że istnieją specjalne urządzenia ułatwiające niwelowanie tego typu niekorzystnych zjawisk. Za ich pomocą można z łatwością wzmocnić sygnał. Wśród extenderów znajdziemy też konwertery HDMI. Tego typu urządzenia z kolei ułatwiają połączenia między różnymi urządzeniami, które nie obsługują technologii tego samego typu. Zdarza się to na przykład ze względu na brak tego samego portu. Dzięki nowoczesnym konwerterom i extenderom przesył informacji staje się prostszy i obarczony mniejszymi ograniczeniami.

Jak wykorzystuje się extendery w domu?

Profesjonalne extendery mają liczne zastosowania. Używane są w przypadku wielu specjalistycznych instalacji. Dzięki nim możliwe jest m.in. właściwe funkcjonowanie sieci. Jednak extender HDMI to urządzenie, które doskonale sprawdza się także w domach prywatnych.

Jednym z zastosowań extenderów HDMI jest ułatwianie przesyłania sygnałów audio-video pomiędzy różnymi urządzeniami. To szczególnie istotne w przypadku sprzętów wykorzystywanych w zestawach audio lub zestawach kina domowego. Technologia HDMI od lat usprawnia przesyłanie między nimi tych informacji. Dzięki extenderowi możliwe jest przekazywanie sygnałów audio-video bez przerw i zakłóceń. To sprawia, że wiele osób decyduje się na zakup urządzenia, jakim jest extender HDMI. Wi-Fi również może być usprawnione za sprawą odpowiedniego extendera, co dodatkowo ułatwia korzystanie z poszczególnych urządzeń podpiętych do sieci bezprzewodowej.

Wzmocnienie Wi-Fi jest szczególnie ważne, jeśli regularnie używa się różnego typu urządzeń w domu podłączonych do sieci. To sprawia, że extendery są przydatne również osobom, które pracują lub uczą się w trybie zdalnym. Dzięki temu urządzeniu łatwiej o utrzymanie stałego połączenia. To z kolei przekłada się na zminimalizowanie ewentualnych problemów wynikających z przerwania sieci bezprzewodowej. Z tego względu bezprzewodowy extender HDMI jest obecnie dla wielu osób jednym z niezbędnych elementów w mieszkaniu.

Extendery w ofercie AVPoint

Nasz sklep internetowy AVPoint cechuje się profesjonalizmem. Oferujemy produkty pochodzące od najlepszych producentów i liderów rynkowych. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie proponowane przez nas towary będą dobrze sprawdzały się naszym klientom. Nasza oferta obejmuje m.in. urządzenia, które umożliwiają skompletowanie wydajnego systemu audio lub kina domowego. Oferujemy również sprzęt niezbędny do pracy przy komputerach. W AVPoint dostępne są także liczne urządzenia umożliwiające zaopatrzenie techniczne biura czy sali konferencyjnej, a nawet placówek dydaktycznych.

Z tego względu w naszej bogatej ofercie nie zabrakło również wysokiej jakości extenderów. Extendery HDMI dostępne w AVPoint są zróżnicowane pod względem ceny i dostępnych funkcji. W związku z tym każdy znajdzie odpowiedni sprzęt dla siebie. Pierwszym wartym poświęcenia szczególnej uwagi modelem jest extender HDMI po skrętce PureLink PT-E-HD50 PureTools. PureLink to zaufany producent tego typu sprzętu. Ten extender wyposażony jest w transmiter i odbiornik o maksymalnej odległości transmisji do 100 metrów. Przy tym zawiera aktualne standardy HDMI i dysponuje dwustronną transmisją. Ten extender HDMI dedykowany jest przede wszystkim dla zastosowań profesjonalnych i do instalacji.

Bezprzewodowy extender HDMI EzCast Pro Box II 4K producenta EZCast dostępny w naszej ofercie, z kolei świetnie sprawdza się w domu, w pracy z telewizorami i przesyłaniu obrazu. Bezprzewodowo łączy się doskonale również z laptopami i smartfonami. Ten sprzęt zwiększa także wygodę połączeń sieciowych.