compare_arrows
Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Konwertery

W naszym sklepie znajdziesz wszystko to, co niezbędne do słuchania muzyki, czy oglądania filmów. Jednymi z praktyczniejszych elementów systemu audio i kina domowego są konwertery, czyli urządzenia przeznaczone do zmiany jednego standardu transmisji danych na inny. W całym procesie następuje wyłącznie zmiana sposobu prezentacji różnego rodzaju informacji, jednak nie ma to wpływu na ingerencję w przekazywane dane. Prezentowane w naszej ofercie konwertery to profesjonalne urządzenia spełniające wymagania współczesnych klientów ceniących sobie wysoką jakość i funkcjonalność. Sprawdź już dziś wszystkie modele i wybierz idealną wersję dla siebie. W przypadku pytań, wątpliwości lub trudności w wyborze koniecznie skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, gdzie fachowcy chętnie pomogą w zakupie. Serdecznie zapraszamy do złożenia zamówienia!

Konwerter – element domowego zestawu audio lub kina domowego

Domowe zestawy: audio oraz kina domowego, składają się z wielu przydatnych urządzeń. Wśród nich znajdują się m.in. odpowiednie głośniki i subwoofery. Jednak połączenia między wszystkimi elementami nie byłyby możliwe bez niewielkich urządzeń – konwerterów. To istotne elementy każdego domowego zestawu audio lub zestawu kina domowego. Warto wiedzieć, że podczas kompletowania tego typu zestawów należy zwrócić uwagę właśnie na ten mały, ale kluczowy element. Dlaczego? Odpowiedni konwerter HDMI/konwerter HDCP umożliwia swobodne przesyłanie informacji pomiędzy sprzętami. Aby lepiej zrozumieć ten problem, warto dowiedzieć się, na jakich zasadach działają konwertery. W praktyce okazuje się to bardzo prostym mechanizmem, na który jako osoby żyjące w erze cyfrowej na co dzień, nie zwracamy uwagi.

Na czym polega praca konwertera?

Najprościej mówiąc, konwertery umożliwiają połączenie dwóch urządzeń, które opierają swoje działanie na różnych technologiach. W praktyce ich działanie polega więc na umożliwieniu przesyłania sygnałów między kilkoma różnymi elementami domowego zestawu audio. Dzięki temu można łączyć ze sobą np. urządzenia, z których jedno wykorzystuje starszą wersję technologii, a drugie – nowszą.

Najczęściej w naszych domach wykorzystywane są konwertery satelitarne. Odbierają one sygnały satelitarne i przekazują do odbiorników telewizyjnych. W przypadku kin domowych i zestawów audio często korzysta się z konwerterów multimedialnych. Popularne są też konwertery DCA. Dzięki nim muzyka zapisana w sposób cyfrowy może być przesłana do głośników i odtwarzana w postaci dźwięków. Podobnie jest z obrazem. To właśnie dzięki konwerterom możliwe jest odtwarzanie pliku video zapisanego w postaci cyfrowej.

Konwerter HDMI a konwerter HDCP – czy to dwie inne technologie?

Technologia pozwala na płynne przesyłanie dźwięków i obrazów pomiędzy różnymi urządzeniami. Dzieje się to za pomocą kabla HDMI. Standard ten już od 2003 roku umożliwia bezproblemowe przesyłanie informacji cyfrowych. Natomiast technologia HDCP korzysta z rozwiązania, które ma zabezpieczyć dane. Technologia ta ma chronić muzykę i obrazy przed tworzeniem nielegalnych kopii. HDCP również działa dzięki odpowiedniemu portowi i kablowi obsługującym tę technologię w urządzeniach.

Jednak nie wszystkie urządzenia starszego typu są wyposażone w odpowiednie porty. Właśnie po to używamy technologii, takich jak konwerter HDMI i konwerter HDCP. Pozwalają one na połączenie ze sobą urządzeń, które nie mają odpowiednich wejść i przesyłanie plików o najwyższej jakości.

Konwertery dostępne w sklepie AVPoint

W naszym sklepie dostępne są wysokiej jakości konwertery. Doskonale sprawdzą się one w codziennym użytkowaniu w domu. Dzięki nim wszystkie urządzenia audio lub sprzęty zaangażowane w działanie kina domowego będą działać wspólnie.

Konwertery HDMI znajdujące się w naszej ofercie zostały wyprodukowane przez firmę PureLink. Sprzęt ten został zaprojektowany w sposób, który pomaga w zwiększeniu kompatybilności pomiędzy poszczególnymi urządzeniami wykorzystującymi technologię HDMI. Konwerter w pełni obsługuje także technologię HDCP. Dzięki temu pozwala na swobodne łączenie różnego typu elementów w domowym zestawie audio. Co więcej, konwerter HDMI charakteryzuje się doskonałą budową. Urządzenie jest ultracienkie. Dzięki temu nie zajmuje zbyt dużo miejsca i sprawdzi się w każdym domu. Umożliwia połączenie urządzeń bez względu na wielkość domowego zestawu audio czy kina domowego. Cechuje się również doskonałą przepustowością na poziomie do 10.2 Gbps.

W ofercie AVPoint znajduje się również niesamowicie praktyczny konwerter HDCP. Jego działanie umożliwia konwersję HDCP 2.2. do HDCP 1.4. Rozwiązanie to pozwala na wygodne wyświetlanie treści w jakości 4K na starszych monitorach wyposażonych w standard HDCP 1.4. Dzięki temu można z powodzeniem przez dłuższy czas używać jeszcze starszego sprzętu w dobrym stanie. Konwerter HDCP dostępny w naszej ofercie charakteryzuje się doskonałymi parametrami technologicznymi. Podobnie jak wcześniej wspomniany konwerter HDMI, ten produkt również jest bardzo cienki i niesamowicie dobrze sprawdza się w każdym zestawie kina domowego.