compare_arrows
Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Amplitunery

Marzy Ci się kino domowe z prawdziwego zdarzenia? Szukasz wysokiej jakości sprzętu audio? Już pędzimy z rozwiązaniem! Nasza firma wyróżnia się na rynku szeroką ofertą sprzętu audio najwyższej jakości. Na tej stronie internetowej znajdziesz nie tylko monitory i wzmacniacze audio, ale także nowoczesne amplitunery, które sprawdzą się w każdym domowym zaciszu. Proponujemy modele od czołowych producentów - Arcam oraz Cambridge Audio w przystępnych cenach. Sprawdź sam, dlaczego warto kupić wysokiej klasy amplituner i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru.

Dlaczego warto postawić na amplituner?

Rynek sprzętu audio oferuje wysokiej jakości i wielofunkcyjne wzmacniacze, dlatego warto pójść o krok dalej i zdecydować się również na amplituner od czołowego producenta. Najpopularniejsze aktualnie modele, które można podłączyć do kina domowego, wpływają zarówno na jakość audio, jak i wideo. Ciekawą propozycją jest amplituner Cambridge Audio AXR85, który posiada cztery wejścia analogowe, z możliwością podłączenia urządzeń AV. Oprócz tego model ma wbudowany odbiornik bluetooth, który pozwala na łatwe połączenie ze smartfonem, tabletem, a nawet komputerem stacjonarnym. Innym dostępnym na naszej stronie internetowej modelem jest Cambridge Audio AXR100, który dostarcza 100W przy obciążeniu 8 omów. Oprócz tego amplituner posiada wyjście subwoofer, które wpływa na odbiór jakości basów. Jest doskonałą propozycją zarówno dla fanów ciężkich brzmień, jak i posiadaczy oldschoolowych gramofonów, ponieważ urządzenie wyposażono w przedwzmacniacz gramofonowy. Znajdziemy w nim również wejścia analogowe i cyfrowe oraz podobnie jak wcześniejszy model odbiornik bluetooth, które umożliwia przesyłanie muzyki z dowolnego urządzenia mobilnego. Dla fanów muzyki filmowej oraz kinomanów oferujemy amplituner Arcam AVR390 4K z Dolby Atmos, który posiada 7 wejścia i 3 wyjścia HDMI. Urządzenie dostarcza niezapomnianych wrażeń, wypełniając pomieszczenie od góry do dołu zniewalającym brzmieniem.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze amplitunera?

Szukając odpowiedniego urządzenia do swojego domu, spotkasz się z amplitunerami wielokanałowymi oraz dwukanałowymi. Bardzo ważne jest, aby potrafić je rozróżnić. Amplituner dwukanałowy to lepszej klasy wzmacniacze, które w znacznym stopniu poprawiają jakość dźwięku. Posiadają również odbiornik radiowy, co jest świetnym udogodnieniem dla fanów porannych audycji radiowych. Ze względu na dwukanałowość można podłączyć do nich jedynie dwie kolumny i ewentualnie subwoofera. W przypadku amplitunera wielokanałowego wykorzystuje się go przede wszystkim do ulepszenia jakości kina domowego. Można do niego podłączyć powyżej dwóch kolumn. W najlepszym wypadku nawet do 7 głośników oraz subwoofer. Korzystając z możliwości amplitunerów wielokanałowych, masz gwarancję, że oglądanie filmów już nigdy nie będzie takie samo. Jakość audio oraz wideo będzie znacznie lepsza, a pomieszczenie wypełni brzmienie muzyki filmowej.

Wzmacniacz stereo czy amplituner kina domowego?

Przed zakupem sprzętu audio warto poznać specyfikację techniczną poszczególnych jego rodzajów. Dobrze również wiedzieć, czym różnią się wzmacniacze od amplitunerów. Wzmacniacz stereo okazuje się mieć inne funkcje, niż bardziej rozbudowany amplituner kina domowego.

Amplituner kina domowego może pełnić funkcję prawdziwego centrum dowodzenia urządzeniami w domu. Nowoczesny amplituner umożliwia otrzymanie obrazu i dźwięku w wysokiej jakości. Właśnie to sprawia, że amplitunery kina domowego są tak popularne. Dzięki nim możliwe jest odbieranie sygnałów ze wszystkich domowych urządzeń służących do przesyłu dźwięku i obrazu. Należą do nich np. telewizor, dekoder cyfrowy, konsola do gier czy komputer. Dzięki swojej wielofunkcyjności, amplitunery kina w domu pozwalają na cieszenie się filmami, muzyką i grami komputerowymi w najwyższej możliwej jakości. Kanałowy amplituner umożliwia podłączenie do siebie rozbudowanego zestawu kina domowego składającego się z kilku kolumn i subwoofera.

Amplituner stereofoniczny jest prostszym urządzeniem. Taki sprzęt pomaga przede wszystkim w utrzymaniu odpowiedniej jakości dźwięku. Najczęściej pod wzmacniacz stereo można podłączyć dwie kolumny. To opcja dla osób, które chcą przede wszystkim wzmocnić jakość odtwarzanej muzyki.