compare_arrows

Zidoo

Czasy, w których słuchało się muzyki z kaset magnetofonowych lub płyt CD bezapelacyjnie odchodzą w niepamięć. Fizyczne nośniki audio zostały skutecznie wyparte przez muzykę w formie cyfrowej – czy to w postaci plików MP3, czy to słuchanej za pośrednictwem takich serwisów streamingowych, jak YouTube Music, Spotify czy Tidal. Trudno się zatem dziwić, że także producenci sprzętów audio postanowili wyjść naprzeciw takim trendom, oferując urządzenia, które pozwolą na swobodne odsłuchiwanie muzyki nie znajdującej się na nośniku fizycznym. Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku stały się urządzenia, zwane odtwarzaczami sieciowymi, a jednym z ich producentów jest firma Zidoo.

Jest 7 produktów.
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Czym są odtwarzacze sieciowe?

Odtwarzacze Zidoo to urządzenia, zwane odtwarzaczami sieciowymi lub strumieniowymi. Tego typu sprzęt muzyczny pozwala na odtworzenie muzyki z różnego rodzaju formatów muzycznych, od WAV, przez MP3, po MP4, FLAC i nie tylko. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by przesyłać do urządzenia muzykę za pomocą kabla sieciowego lub łącza Wi-Fi, czy też odsłuchiwać pliki audio, znajdujące się w cyfrowej bibliotece muzycznej. Choć urządzenia tego typu nastawione są na odtwarzanie cyfrowych plików, nierzadko producent wyposaża je także w odtwarzacze CD. Wybrane modele ponadto posiadają własne głośniki lub wzmacniacze, bądź pozwalają na słuchanie radia internetowego.

Charakterystyka odtwarzaczy tego producenta

Oferowany przez Zidoo odtwarzacz to sieciowy, taki jak przykładowo Zidoo Z9X, wyposażony jest w system Android Pie 9.0. Urządzenie to gwarantuje wparcie dla pełnego sygnału 4K, a także obsługę DolbyVision i HDR10+. Odtwarzacz ten oferuje ponadto odtwarzanie i obsługę graficznego menu nawigacji DVD, BD, BD-3D i UHD-BD oraz wspiera zarządzanie bibliotekami multimedialnymi i ich wygodne przeglądanie. Za pośrednictwem tego sprzętu nie tylko posłuchamy muzyki z sieci, ale także obejrzymy filmy i seriale oraz uzyskamy dostęp do ich zwiastunów. Sprzętem tym można sterować z poziomu aplikacji na iOS lub Androida, bądź też bezpośrednio przez przeglądarkę, bez potrzeby włączania monitora lub telewizora w celu słuchania muzyki. Model ten oferuje także wsparcie dla Roon Ready, Spotify, Netflixa, YouTube oraz innych serwisów streamingowych.

Odtwarzacz Zidoo – dla kogo?

Odtwarzacze Zidoo przeznaczone są przede wszystkim do użytku domowego. Uwzględniając fakt, że rynek muzyczny także zmierza w stronę nieuchronnej cyfryzacji, wybór odtwarzacza sieciowego pozwala na zapewnienie sobie ciągłego dostępu do możliwości zakupu i odtwarzania w komfortowych warunkach najnowszych płyt ulubionych zespołów muzycznych. Urządzenia te powinny jednak przypaść do gustu nie tylko miłośnikom muzyki w formie plików audio, ale także tym, którzy posiadają swoje ulubione playlisty w Spotify lub innych serwisach streamingowych. Dzięki dostępowi do wirtualnych bibliotek możliwe jest odsłuchanie niemal dowolnego utworu, jaki przyjdzie nam do głowy.

Odtwarzacze sieciowe sprawdzą się także dla osób, będących kinomanami – dzięki dostępowi do takich serwisów, jak Netflix czy YouTube, możliwe jest bowiem streamowanie bezpośrednio na ekran telewizora lub monitora filmów i seriali, dostępnych online. Dzięki temu nie ma potrzeby kupowania telewizora, który wyposażony jest w funkcje smart TV – wystarczy podłączyć do niego skonfigurowany odtwarzacz sieciowy, by cieszyć się komfortowym oglądaniem ulubionych treści wideo na obecnie posiadanym ekranie.