Zaktualizowaliśmy ważne informacje o przetwarzaniu danych. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności oraz regulaminie naszego sklepu. Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. zamknij
Sony VPL-VW5000ES
Sony VPL-VW5000ES
Sony VPL-VW5000ES
Sony VPL-VW5000ES
Sony VPL-VW5000ES

Sony VPL-VW5000ES Laser 4K

Sony VPL-VW5000 to profesjonalny projektor 4K SXRD do kina domowego wyposażony w laserowe źródło światła o jasności aż 5000 lumenów.

Na zamówienie
SONY
VPLVW5000ES
268 900,00 zł
Brutto
Ilość

Projektor VPL-VW5000ES zapewnia niezapomniane wrażenia przy oglądaniu. Idealnie nadaje się do największych i najlepiej wyposażonych domowych salek kinowych. Ogromna ilość szczegółów, bogata kolorystyka i duży kontrast sprawiają, że wyświetlany obraz wygląda jak żywy.

Ten projektor do kina domowego — najbardziej zaawansowany na świecie — jest oparty na połączeniu laserowego źródła światła z panelami 4K SXRD, stosowanymi również w profesjonalnych projektorach kinowych firmy Sony. Szczegółowy obraz 4K (4096 x 2160) ma cztery razy większą rozdzielczość niż materiały w standardzie Full HD. Jego niespotykana dotąd wyrazistość, bogata, kinowa kolorystyka, płynna reprodukcja ruchu i imponujący kontrast wciągają widza w sam środek akcji. Wyróżnikiem tego modelu jest bardzo duża jasność: 5000 lumenów. Gwarantuje ona doskonałą widoczność i ostrość obrazu na dużym ekranie nawet w dobrze oświetlonych pomieszczeniach.

Mimo dużej wydajności laserowe źródło światła praktycznie nie wymaga konserwacji ani wymian lamp. Gwarantuje znakomitą jakość obrazu i niezawodność, a w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami do projekcji jest tańsze w użytkowaniu i mniej narażone na awarię w środku seansu.

Urządzenie jest zgodne z najnowszymi standardami 4K, w tym nagraniami dokonanymi przy dużej liczbie klatek na sekundę oraz w technice HDR (High Dynamic Range — o dużym zakresie dynamicznym). Oznacza to, że oglądane materiały będą wyglądały znakomicie nie tylko dziś, lecz i w przyszłości. Uniwersalność przy instalacji, łatwość przygotowania do pracy, automatyczna kalibracja, ciche działanie... Dzięki połączeniu tych i innych cech projektor VPL-VW5000ES gwarantuje najwyższy standard rozrywki w jakości 4K w kinie domowym.

Wyraźny, kinowy obraz 4K

Dzięki technologii paneli SXRD, stosowanych także w naszych profesjonalnych projektorach kinowych, obraz ma rozdzielczość natywną 4K (4096 x 2160) bez sztucznej optymalizacji pikseli. Zapewnia to wierny, naturalny wygląd każdego detalu, bez postrzępionych krawędzi i widocznych pikseli.

Bardzo wysoka jasność i kontrast

Dzięki imponującej jasności 5000 lumenów oraz niezwykle wysokiemu kontrastowi uzyskuje się wyraźny, jasny obraz 4K z intensywnymi światłami i bogatą, głęboką czernią — nawet w dobrze oświetlonym pomieszczeniu.

Trwałe, laserowe źródło światła

Wewnątrz projektora VPL-VW5000ES znajduje się niezawodne źródło bardzo czystego światła oparte na technologii Z-Phosphor.

Technologia TRILUMINOS Display

Imponująca kolorystyka obrazu to zasługa rozszerzonego zakresu barw, o wiele bogatszego niż w standardowych systemach projekcyjnych. Projektor VPL-VW5000ES jest zgodny z przestrzenią barw DCI-P3, którą obsługują także profesjonalne projektory kinowe. Emuluje ponadto nową przestrzeń barw BT.2020, wiernie reprodukującą jeszcze zakres odcieni występujących w naturze.

Płynna akcja na ekranie

Panele projektora cechują się bardzo krótkim czasem reakcji, co w połączeniu z technologią Motionflow ogranicza zamazywanie się obrazu — niezależnie od szybkości akcji.

Zgodność z technologią HDR

Obsługa materiałów nagranych w technice HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiczny) to gwarancja znakomitego kontrastu oraz imponującego zakresu poziomów jasności, od jaskrawych świateł po dużą ilość szczegółów w ciemnych scenach.

Gotowość do współpracy z technologiami przyszłości dzięki obsłudze najnowszych standardów HDMI

Projektor VPL-VW5000ES umożliwia wyświetlanie obrazu 4K w tempie do 60 klatek na sekundę (4K 60p YCbCr 4:4:4 8 bitów / YCbCr 4:2:2 12 bitów). Oznacza to większą płynność, wierne barwy i pełniejszy realizm. Dzięki zgodności ze standardem HDCP 2.2 można korzystać z oferty najnowszych serwisów internetowych z materiałami 4K.

Technologia Reality Creation: interpolacja filmów do jakości 4K

Podczas wyświetlania filmów z kolekcji płyt Blu-ray Full HD lub DVD projektor VPL-VW5000ES poddaje obraz interpolacji do jakości 4K. Służąca do tego technologia Reality Creation poprawia wygląd materiałów o niższej rozdzielczości w procesie Sony Super Resolution. W ten sposób można przetwarzać nawet filmy 3D.

Zgodność z płytami Blu-ray oznaczonymi logo „Mastered in 4K”

Przy oglądaniu nagrań z płyt „Mastered in 4K” wrażenia są bardzo podobne jak przy wyświetlaniu obrazu w źródłowej rozdzielczości 4K Uzyskiwany rezultat niezwykle wiernie oddaje rzeczywistą rozdzielczość 4K i rozszerzoną przestrzeń barw oryginału.

Pamięci ustawień obrazu

W pamięci urządzenia można zapisać pięć ustawień położenia obiektywu zmiennoogniskowego. Można je dostosować do współczynnika kształtu filmu (w tym 16:9 oraz Cinemascope).

Uniwersalność przy instalacji w domu

Możliwość pochylenia w zakresie ±30° ułatwia instalację w różnych konfiguracjach kina domowego, między innymi projekcji tylnej.

Automatyczna kalibracja

Przygotowanie urządzenia do pracy nie wymaga zachodu ani dużej ilości czasu: funkcja automatycznej kalibracji samoczynnie zapewnia znakomity obraz.

Zgodność z branżowym standardem RF 3D

Wbudowany nadajnik radiowy umożliwia synchronizację z okularami radiowymi 3D. Zwiększa zasięg odbioru, poprawia stabilność sygnału i eliminuje użycie zewnętrznych nadajników.

Szybkie rozpoczęcie pracy

Widownia nie musi czekać na rozpoczęcie seansu. Funkcja szybkiego uruchamiania, wykorzystująca zalety technologii laserowej, pozwala rozpocząć projekcję od razu po włączeniu zasilania.

Sony VPL-VW5000 to profesjonalny projektor 4K SXRD do kina domowego wyposażony w laserowe źródło światła o jasności aż 5000 lumenów.

Na zamówienie
SONY
VPLVW5000ES
Typ projektora
Kino domowe
Technologia
SXRD
Rozdzielczość
4096 x 2160 (4K)
Kontrast
∞:1
Jasność
5000 ANSI lm
Poziom szumu
35 dB
Format obrazu
16:9 oraz Cinemascope
Lens Shift
elektryczna regulacja, ±80% w pionie, ±31% w poziomie
Złącza wejścia
HDMIx2 z HDCP 2.2, Trigger minijack, IR
Złącza wyjścia
RS-232C, RJ-45, 10BASE-T/100BASE-TX, IR, USB A
Akcesoria standardowe
Pilot RM-PJ24 Baterie manganowe R6 (AA) Przewód zasilający Uchwyt do wtyczki Instrukcja CD-ROM
Akcesoria opcjonalne
TDG-BT500A (okulary 3D), VPLL-Z7008 (obiektyw do projekcji z małej odległości)
Waga
43 kg
Gwarancja
36 m-cy