Zaktualizowaliśmy ważne informacje o przetwarzaniu danych. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności oraz regulaminie naszego sklepu. Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. zamknij
Monitor interaktywny – innowacyjny sposób prowadzenia zajęć i prezentacji

Monitor interaktywny – innowacyjny sposób prowadzenia zajęć i prezentacji

Dotykowe monitory interaktywne LCD lub LED stają się częścią wyposażenia w salach lekcyjnych i nowoczesnych przestrzeniach handlowych i biurowych. Popularność monitorów wzrasta intensywnie z uwagi na wysoką jakość odbioru prezentowanych treści. Praca z monitorem daje niesamowite możliwości prezentacji i zwrócenia uwagi uczniów podczas przebiegu zajęć.

Monitor interaktywny służy do wyświetlania wszelkiego rodzaju danych na kilka sposobów. Wprost z niego samego dzięki systemowi Android, z wbudowanego komputera (OPS) z systemem Windows lub z zewnętrznego komputera (laptopa). W niektórych modelach istnieje możliwość odtwarzania plików z pendrive’a lub dysku zewnętrznego.

Monitory pracują w rozdzielczości 1920x1080 (FullHD) lub 3840x2160 (UHD4K). Wyświetlają więc wspaniałej jakości kontrastowy obraz, na który wpływu nie ma nawet bardzo jasne pomieszczenie i padające światło. Wszystko to jest okraszone dobrej jakości dźwiękiem oraz co najważniejsze funkcją dotyku czyli sterowania obrazem i systemami za pomocą po prostu palca.

Monitor reaguje na dotyk identycznie jak smartfon czy tablet, z tą tylko różnicą, że ich wymiary znacznie się różnią. Przekątne zaczynają się od 55 cali stopniowo idąc w górę 65’’, 70’’, 80’’. Są już na rynku dostępne monitory interaktywne o rozmiarze aż 100 cali. Taka duża powierzchnia idealnie sprawdzi się w wielkich pomieszczeniach dla większych grup ludzi. Oczywiście monitor można podłączyć do sieci i cieszyć się pełnym dostępem do Internetu.

Monitor interaktywny o przekątnej 55’’ FullHD

Monitor Interaktywny o przekątnej 65’’ UHD4K

Warto wspomnieć również o tym, że monitory interaktywne są w pełni bezpiecznie i w przeciwieństwie do tradycyjnych monitorów są doskonale chronione. Posiadają hartowaną szybę, która zabezpiecza delikatną matrycę przed uszkodzeniem, podczas mocnego nacisku czy kontaktu z ostrym przedmiotem.

Matryce monitorów są bardzo żywotne nawet do 30000 godzin, więc jest to sprzęt przygotowany do pracy latami. Unikalną cechą monitorów interaktywnych jest ich prostota w obsłudze, a dzięki wielu narzędziom kupujemy praktycznie gotowe do pracy urządzenie. Monitor interaktywny z wgranym systemem android jest też doskonałym narzędziem rozrywki. Można za jego pośrednictwem korzystać z bogactw gier i aplikacji w sklepie Google.

Mnoga ilość złącz pozwala na dowolne podłączanie i konfigurację nawet ze starszymi urządzeniami. Mamy do dyspozycji m. in takie wejścia i wyjścia jak HDMI, VGA, USB, Display Port, LAN, RS232.

Złącza w monitorze interaktywnym

Komputer OPS do monitora

W sprzedaży jest też cała gama dodatkowych akcesoriów takich jak np. zewnętrzna kamera, która po podłączeniu daje możliwość prowadzenia w czasie rzeczywistym wideokonferencji. Częstą praktyką wśród producentów monitorów jest również to, że dokładają oni do swoich urządzeń bardzo bogate oprogramowania interaktywne, w Języku Polskim.

Dają one praktycznie nieograniczone możliwości. Dzięki takim, programom możemy np. rozpoznawać pismo odręczne, przekształcać pisany za pomocą palca tekst na mowę, rozpoznawać narysowane kształty. Trzeba też wiedzieć o tym że, monitory interaktywne pozwalają na pracę kilku osób jednocześnie. Większość dostępnych urządzeń na rynku posiadają funkcje wielodotyku. Monitor jest w stanie obsłużyć nawet do 10 punktów dotyku równocześnie. Proszę zauważyć ile można dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzić czasu, podczas prowadzenia zajęć w dużej grupie. Oprócz standardowego montażu na ścianie jest również opcja zastosowania specjalnej podstawy jezdnej.

Dzięki takiemu mobilnemu rozwiązaniu, można korzystać z interaktywnego monitora w kilku miejscach np. w różnych salach lekcyjnych czy pomieszczeniach biurowych.

Podstawa mobilna do monitora

Dzięki odpowiednim regulacjom prawnym zgodnie z Ustawą o podatku od towarów i usług , po spełnieniu warunków, jednostki edukacyjne mogą kupować monitory interaktywne z zerową stawką VAT.

Obecnie w naszym kraju trwa rządowy program o nazwie „aktywna tablica” który dofinansowuje zakup monitorów. W ofercie naszego sklepu mamy tylko sprawdzone urządzenia renomowanych firm. Ze względu na atrakcyjną cenę największe wzięcie mają dwie wielkości 55’’ oraz 65’’ cali.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą monitorów interaktywnych pod tym ADRESEM.

Zachęcamy też do kontaktu mailowego sklep@avpoint.pl w kwestii wybrania dla Państwa odpowiedniego rozwiązania.

Gwarantujemy najlepsze ceny. Życzymy udanych zakupów.

Zespół AVPoint.

Wszystkie komentarze

Skomentuj