Zaktualizowaliśmy ważne informacje o przetwarzaniu danych. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności oraz regulaminie naszego sklepu. Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. zamknij
Kauber – Polskie Ekrany projekcyjne na Światowym poziomie

Kauber – Polskie Ekrany projekcyjne na Światowym poziomie

Firma Kauber z siedzibą Warszawie i nie dawną otwarta nową halą produkcyjna w Płońsku zajmuje się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości ekranów projekcyjnych oraz akcesoriów do instalacji video. Wykfalifikowana kadra handlowa pomaga w doborze optymalnego rozwiązania i czuwa nad całym procesem realizacji powierzonego im zlecenia. W związku z tym, że produkcja odbywa się na terenie Polski są w stanie zagwarantować krótkie czasy realizacji. Do tego dochodzi również realizacja zamówień niestandardowych, firma bardzo elastycznie podchodzi do każdego kontrahenta i jest w stanie wykonać ekran na specjalnie zamówienie nie z tzw. katalogu. W portfolio firmy znajdziemy całą gamę elektrycznych ekranów projekcyjny.

Począwszy od podstawowej serii o nazwie White Label. Została ona zaprojektowana z myślą o biurach, salach konferencyjnych i wykładowych. Elegancka aluminiowa biała kaseta da się idealnie w komponować w każdą przestrzeń biurową. Wysoka jakość wykonania, bogata i rozsądna rozmiarówka, możliwość personalizacji oraz dostępność wszystkich formatów, idąca w parze z atrakcyjną ceną, sprawia że są to bardzo często proponowane przez partnerów handlowych ekrany.

Ekran Kauber White Label

Następną z kolei rodziną ekranów elektrycznych jest seria Blue Label. Zaprojektowana z myślą o bardziej wymagających klientach. Srebrna anodowana aluminiowa kaseta oraz szeroki wybór powierzchni projekcyjnych takich jak np.: Clear Vision (biała) czy Grey Pro (szara) pełna gama formatów i powierzchni wpływa na to że są to bardzo często wybierane ekrany do instalacji profesjonalnego kina domowego w oparciu o projektory FullHD lub 4K. Ekrany te są też produkowane ze specjalnym systemem napinaczy bocznych o nazwie Tensioned.

System ten zapewnia dodatkowe napięcie i utrzymanie tkaniny co przekłada się na idealnie płaską powierzchnię. Dodatkowy atutem tej serii ekranów jest ich wersja w rozmiarze XL rozmiary zaczynają się od 300 cm a kończą na wymiarze 450 cm. Świadczy to o tym, że firma Kauber jest bardzo profesjonalnym twórcą z wielkim zapleczem produkcyjnym potrafiącym przygotować ekrany w praktycznie każdym rozmiarze.

Ekran Kauber Blue Label

Ekran Kauber Blue Label Tensioned (z napinaczami)

W wyżej omówionych seriach typ montażu jest standardowy do ściany bądź do sufitu stałego. A co jeśli klient czy kontrahent posiada w mieszkaniu lub Sali konferencyjnej sufit podwieszany? Naprzeciw takiemu obrotowi sprawy Kauber stworzył serię ekranów o nazwie Inceiling.

Są to elektryczne ekrany przeznaczone do zabudowy w sufitach podwieszanych. Praktycznie zaprojektowana aluminiowa biała obudowa z opatentowanym systemem montażu jest bardzo estetyczna i praktycznie nie widoczna. Ekran zauważamy praktycznie tylko wtedy gdy zaczyna się wysuwać z sufitu. Jest to niezwykle przemyślana i estetyczna konstrukcja praktycznie w każdej grupie klientów znajduje zastosowanie.

Jak w serii Blue Label, ekrany Inceiling mogą zostać wyposażone w specjalny system napinaczy Tensioned, aby uzyskać płaską powierzchnię i sprostać najbardziej wymagającemu użytkownikowi. Dostępna jest także bogata ilość powierzchni projekcyjnych jak w przypadku innych ekranów tej marki mamy do dyspozycji najpopularniejsze formaty takie jak 4:3, 16:9 oraz 16:10. Wersja XL ekranów Inceiling zaczyna się od 300 cm kończąc na 450 cm.

Ekran Kauber Inceiling (do zabudowy w suficie podwieszanym)

Ekran Kuber Inceiling Tensioned (do zabudowy sufitowe z napinaczami)

Gorące nowości w katalogu firmy Kauber są ekrany o nazwie Red Label z charakterystycznym czerwonym elementem na kasecie.

Zostały zaprojektowane z myślą o prawdziwych kinomanach. Charakterystyczną cechą tego modelu jest zwiększony dystans pomiędzy powierzchnią projekcyjną a ścianą, umożliwiający instalację ekranu bezpośrednio nad płaskim TV. Jest to flagowa seria tego producenta nowocześnie zaprojektowana od podstaw z szeroką możliwością personalizacji. Ekrany wykonane są z najlepszych powierzchni projekcyjnych, stworzone specjalnie dla najbardziej wymagających odbiorców.

Oczywiście istniej opcja wyposażenia ich w znany z innych serii system napinaczy Tensioned. Ekran w takiej konfiguracji to najwyższej jakości produkt w ofercie firmy Kauber jaki jest skierowany do instalacji kina domowego.

Ekran Kauber Red Label

Ekran Kauber Red Label Tensioned (z napinaczami)

Wszystkie ekrany elektryczne mogą zostać wyposażone w szereg udogodnień do sterowania. W standardzie każdy ekran posiada sterowanie naścienne. Może ono zostać wymienione na pilota w dwóch opcjach.

Pierwsza z nich to zewnętrzny sterownik radiowy RC01 lub RC02 z 3 pilotami do wyboru. Druga opcja to taka, że na etapie produkcji w kasetę ekranu może zostać wbudowany sterownik. Oba warianty dają nam możliwość sterowania rozwijaniem i zwijaniem ekranu z poziomu pilota. Warto jeszcze wspomnieć że wszystkie ekrany są napędzane silnikami francuskiej firmy Somfy, i posiadają 5-letnią gwarancję

Kolejnymi ciekawymi chodź nie pasującymi do każdego wnętrza ekranami jest seria ramowa pod nazwą Frame. Są to na stałe wieszane ekrany w formie ramy, na którą jest naciągnięte płótno projekcyjne. Daje to praktycznie 100% pewność, że ekran pozostanie na zawsze idealnie płaski. Seria dedykowana jest dla domowych entuzjastów kina domowego, posiadających odrębne pomieszczenie kinowe.

Frame sprawdzi się też idealnie w dużych salach wykładowych. Dostępne są wymiary od 1,5 do 4 metrów w formatach 4:3, 16:9 oraz kinowym 2,35:1. Zaletą tych ekranów jest to że nie wymagają one podłączenia żadnej instalacji elektrycznej, montaż jest banalnie prosty, więc po chwili zabawy z instrukcją możemy się cieszyć naszym 100-120 calowym obrazem.

Dla podniesienia estetyki tego ekranu firma Kauber może ramę pokryć grubą strukturą przypominającą aksamit (Velvet) w kolorze czarnym. Wtedy rama stanie się odporna na zarysowania, niebrudząca i wyjątkowo trwała. Ciekawą konstrukcję w tej serii jest możliwość zamówienie ekranu w opcji Frame Sferic. Rama zostaje wygięta w formę łuku, wtedy sferyczna konstrukcja ekranu wzmacnia efekty 3D.

Ostatnią grupą ekranów naszej rodzimej firmy są profesjonalne ekrany wielkoformatowe jest to gama rozwiązań o nazwie Midi King od 5 do 7 metrów, Midi King XL od 7,5 m do 8,5 m oraz X Large King są to gigantyczne ekrany o rozmiarach od 8 m do 12 metrów. W sprzedaży są również same powierzchnie  wielkoformatowe z możliwością montażu na konstrukcjach ramowych. Jest to propozycja skierowana dla firm zajmujących się organizacją imprez plenerowo, koncertowo eventowych. Pole do popisu jest niemal nieograniczone, mamy do wyboru dowolne formaty powierzchni i dowolne rozmiary.

Kauber słynie też z bogatej oferty wszelkiego rodzaju uchwytów i wind do projektorów. W ofercie jest ponad 10 uchwytów o różnych długościach od 49mm do 1200mm.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu mailowego sklep@avpoint.pl jako autoryzowany partner firmy Kauber chętnie pomożemy, doradzimy i indywidualnie wycenimy ekrany tej znakomitej marki.

Wszystkie komentarze

Skomentuj